Latvijas Zinātņu akadēmijas, Latvijas Zinātnes padomes un Latvijas Zinātnieku savienības laikraksts "Zinātnes Vēstnesis"

ISSN 1407-1479 (drukātais laikraksts) ISSN 1407-6748 (elektroniskā versija)

Laikraksts iznāk kopš 1989. gada ne retāk kā reizi mēnesī.

Arhīvs

Galvenie laikraksta uzdevumi, atbilstoši Nolikumam, ir informēt par LZA, LZP un LZS lēmumiem un notikumiem izdevējinstitūcijās, publicēt to paziņojumus un citu informāciju; regulāri sniegt informāciju par LZA nodaļu darbību; nozīmīgākajām starptautiskajām konferencēm un zinātniskajām publikācijām; informēt par zinātnes politikas un zinātnes dzīves aktualitātēm Latvijā, Eiropas Savienībā un pasaulē, pievēršot uzmanību Latvijas aktivitātēm ar zinātni saistītajās starptautiskajās organizācijās; publicēt rakstus par zinātnes politikas jautājumiem un zinātnisku diskusiju materiālus; informēt par izcilu zinātnieku sasniegumiem; informēt par nozīmīgām izmaiņām zinātnisko darbību regulējošajos tiesību aktos; kā arī periodiski publicēt materiālus par Latvijas Jauno zinātnieku apvienības darbību un aktualitātēm; publicēt sludinājumus par gaidāmajām promocijas darbu aizstāvēšanām un paziņojumus par zinātniskā grāda piešķiršanu.

Redakcijas adrese:
Akadēmijas laukums 1, Rīgā, LV 1050
Tālr.: (371) 6721 2706, 67225361
Mobilais tālr.: (371) 26593299
E-pasts: zinatnes.vestnesis@lza.lv



Nobela prēmijas laureāts Kurts Vītrihs Rīgā

5-06-2008
vitrihs.JPG

Latvijas zinātnei ar Nobela prēmijām neko īpaši nav veicies. Vilhelms Ostvalds to saņēma, vairs nebūdams Rīgā. Pauls Valdens savā Rīgas periodā Nobela prēmijai bija nominēts divreiz – 1913. un 1914. gadā. Kā Stokholmas arhīvos bija izpētījis profesors Jānis Stradiņš, Valdens Nobela prēmiju būtu saņēmis, bet ... sākās karš, Valdens pārstāvēja Krievijas impēriju, savukārt prēmijas komisija simpatizēja vāciešiem. Latviešu zinātnieks ASV, Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju loceklis hologrāfijas celmlauzis Juris Upatnieks bija nominēts Nobela prēmijai, taču hologrāfijas pētnieku kompānija izrādījās pārāk liela – četri pieļaujamo trīs vietā, tādēļ 1971. gadā Nobela prēmiju piešķīra tikai vienam no viņiem – ungāru izcelsmes angļu zinātniekam Denisam Gaboram.

Pēdējā atjaunošana 6-06-2008
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS