25.februāris 4 (443)

Sveicam!

22-02-2013


Rīgā, 2013. gada 22. februārī

Dr. biol. Jānim Kloviņam

Augsti godātie kolēģi LV BMC !

Latvijas Zinātņu akadēmijas saime lepojas, ka Jūsu – LU Biomedicīnas pētījumu un studiju centra emblēmā un sarežģītajā nosaukumā apvienojas ne tikai institucionālā piederība un daudznozaru pētniecība, tajā ierakstīta mūsu valsts modernās zinātnes vēsture. Jūsu pētniecības virzienos ieliktas sabiedrības cerības un paļāvība Jūsu augstajai kvalifikācijai un cilvēciskajam godaprātam. Mēs ticam Jūsu sekmēm jaunu, perspektīvu diagnostikas metožu atrašanā, efektīvu vakcīnu izstrādē. No sirds vēlam panākumus!

Cerību vieš Jūsu daļa studiju nodrošinājumā, lai turpinātos Latvijas zinātnieku jaunās paaudzes apmācība, lai nezustu zinātnes progresa nepārtrauktība. Paldies Jums par to!

Vēlam vislabākās sekmes! Vivat, crescat, floreat!

Patiesā cieņā

LZA prezidents Ojārs Spārītis

LZA Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš

LZA ĶBMZN priekšsēdētājs Raimonds Valters


 

Sirsnīgi sveicam LU Cietvielu fizikas institūtu 35 gadu jubilejā. Nav iespējams iedomāties Latvijas un Eiropas zinātni bez Jūsu institūta – Eiropas Ekselences centra un Latvijas Zinātņu akadēmiju bez mūsu izcilajiem locekļiem – Jūsu vislabākajiem pētniekiem.

Šodien LZA FTZN sastāvā 21 zinātnieks ir tieši saistīts ar CFI! Institūts ir starptautiski atzīts, sekmīgs Valsts pētījumu programmas materialzinātnē vadītājs. Ar to var pamatoti lepoties. Jūsu darbinieki virza un attīsta Latvijas un pasaules zinātni.

Vēlam LU Cietvielu fizikas institūta direktoram un kolektīvam turpmākus panākumus, optimismu, izturību, veselību un laimi darbā un ikdienā.

LAI PIEPILDĀS VISAS JŪSU IECERES !

     Latvijas Zinātņu akadēmijas vārdā

     Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis

     LZA Fizikas un tehnisko zinātņu nodaļas priekšsēdētājs Juris Jansons

LZA Senāta 2013.gada 12.februāra sēdes lēmums par Latvijas zinātnes politiku un finansējumu

22-02-2013


LZA Senāts atbalsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rosinātās un Zinātņu akadēmijā š.g. 6.februārī noturētās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas izbraukuma sēdes priekšlikumus. Tie paredz uzdot Izglītības un zinātnes ministrijai līdz š.g. 1.martam iekļaut valsts 2013.gada budžeta grozījumu projektā summas Latvijas zinātnes finansiālās situācijas uzlabošanai, palielinot 2013.gada zinātnes budžetu par 15 miljoniem Ls (papildus 7 miljoni Ls starptautiski izvērtētajiem projektiem ar ļoti augstu novērtējumu un 8 miljoni Ls bāzes finansējumu – programmu īstenojošām institūcijām). Tas nodrošinātu Latvijas zinātnieku augsti novērtēto projektu īstenošanu un bāzes finansējumu sekmīgiem pētnieciskajiem institūtiem.

Lasīt tālāk...

Par izdzīvošanas zupas virtuvi un citu darba devēju

22-02-2013


6. februārī Latvijas Zinātņu akadēmijā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas izbraukuma sēdes dalībniekus un Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvjus sagaidīja Latvijas vēstures institūta sarūpēta zupas virtuve ar auzu pārslu putru un tēju, simbolizējot trūcīgo statusu, kādā nonākuši Latvijas zinātnieki – nācijas intelektuālā elite.

Lasīt tālāk...

Lietuvas atzinība Latvijas zinātniekiem

22-02-2013
zv/zv443-1.jpg 

Lietuvas valsts atjaunošanas 95. gadadienā Lietuvas prezidente Daļa Gribauskaite svinīgā ceremonijā Viļņā pasniedza valsts apbalvojumus. “Par nopelniem Lietuvas labā” Bruņinieka krustus saņēma arheologi Andris Caune (no kreisās) un Ēvalds Mugurēvičs. Tā ir kaimiņvalsts pateicība augstas kvalifikācijas zinātniekiem par sadarbību un koleģialitāti. 

zv/zv443-2.jpg 

Pēdējā atjaunošana 22-02-2013

Izsludina konkursu 2013. gada balvām un stipendijām zinātnē

22-02-2013


Latvijas Zinātņu akadēmija, A/S “Latvijas Gāze” un nodibinājums
“Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds”

izsludina konkursu

2013. gada balvām un stipendijām zinātnē

Tiks piešķirtas divas gada balvas ievērojamiem zinātniekiem un radošiem praktiķiem sirds ķirurģijas, kardioloģijas un orgānu transplantācijas zinātnēs par izcilu darbu kopumu vai mūža veikumu attiecīgajā nozarē un arī divas stipendijas doktorantiem kardioloģijas un orgānu transplantācijas zinātnēs.

Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 1 - 9 no 11
Powered by Elxis - Open Source CMS