Par LZA

Digitālie rīki uzņēmējdarbības atbalstam Latgales reģionā

3-07-2020

INTERFRAME-LV Latgales forums

Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolā (RTA) 2020. gada 29. jūnijā notika projekta INTERFRAME-LV (valsts pētījumu programmā (VPP) "Latvijas mantojums un nākotnes izaicinājumi valsts ilgtspējai", 2019-2021) trešais reģionālais forums par digitalizāciju - "Digitālie rīki uzņēmējdarbības atbalstam Latgales reģionā". Pandēmijas laikā uzkrātās pieredzes ietekmē pasākums šajā forumu ciklā pirmoreiz norisinājās attālināti. Vispirms līdzīgi kā forumos citos reģionos tēmas fonu iezīmēja INTERFRAME-LV vadītāja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) profesore Baiba Rivža, raksturojot pašreizējo digitālo vidi pasaulē un Latvijā; un LLU profesors Pēteris Rivža, iepazīstinot ar mākslīgo intelektu (MI) un tā izmantošanu uzņēmējdarbībā. Atklājot forumu, RTA rektore profesore Iveta Mietule uzsvēra Latgales reģiona lielos svarīgos uzdevumus informācijas un komunikācijas  tehnoloģiju (IKT) jomā - nodrošināt vispārēju mobilā tīkla pārklājumu un  iestāžu pāreju uz digitālo vidi. Reģiona pārstāvji iepazīstināja ar digitalizācijas attīstības tendencēm Rēzeknes novadā un Latgalē kopumā.

Plašāk šeit (pdf)


Ar VPP projekta INTERFRAME – LV atbalstu izstrādāts inovatīvs risinājums bišu dravu attālinātam monitoringam

30-06-2020

Latvijas zinātnieki, tehnoloģiju uzņēmumi un biškopji ir kopīgi izstrādājuši autonomās biškopības risinājumu, kas dod iespēju caur datoru vai viedtālruni novērot bišu dravu, portālu Diena informē Latvijas interneta asociācijā (LIA).

Lasīt tālāk...

VPP projekta INTERFRAME-LV dalība LLU 21. starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Ekonomikas zinātne lauku attīstībai 2020”

15-05-2020

Latvijas Lauksaimniecības Universitātē (LLU) 12. - 15. maijam notika 21.  starptautiskā zinātniskā konference "Ekonomikas zinātne lauku attīstībai 2020" (21th International Scientific Conference ECONOMIC SCIENCE FOR RURAL DEVELOPMENT 2020).

Lasīt tālāk...

LZA LMZN un VPP projekta INTERFRAME-LV turpina maijā jauno iniciatīvu un aicina piedalīties tiešsaistes seminārā 3. jūnijā

14-05-2020

LZA LMZN un VPP projekta INTERFRAME-LV aicina pieteikties un piedalīties tiešsaistes seminārā 3. jūnijā.

Lasīt tālāk...

LZA LMZN un VPP projekta INTERFRAME-LV uzsāk jaunu iniciatīvu

6-05-2020

2020. gada 6. maijā pirmo reizi notika tiešsaistes seminārs, kuru rīkoja LZA LMZN un VPP projekts INTERFRAME-LV sadarbībā ar Ziemeļvalstu Agrāro zinātņu asociācijas (Nordic Association for Agricultural Science) Ekonomikas sekcija. Seminārā piedalījās pārstāvji no Somijas, Dānijas, Islandes, Zviedrijas, Norvēģijas, Lietuvas un Latvijas. Asociācijai ir senas pētniecības tradīcijas, tā pastāv jau 100 gadus, un galvenais mērķis ir attīstīt agrārās ekonomikas pētījumus Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs. Asociācijas galvenā pārvalde atrodas Upsalā, Zviedrijā, savukārt, Latvijas Nacionālās asociācijas Ekonomikas sekcijas vadītāja ir akadēmiķe, profesore, Dr.habil.oec. Baiba Rivža.

Pēdējā atjaunošana 7-05-2020
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 1 - 9 no 40
Powered by Elxis - Open Source CMS