Jaunumi

Latvijas Zinātnes padome izsludina valsts pētījumu programmas “Ilgtspējīga teritorijas attīstība un racionāla zemes resursu izmantošana” projektu pieteikumu atklāto konkursu

15-07-2020

Latvijas Zinātnes padome izsludinājusi valsts pētījumu programmas "Ilgtspējīga teritorijas attīstība un racionāla zemes resursu izmantošana" projektu pieteikumu atklāto konkursu. Programmas virsmērķis ir veicināt zināšanās balstītu, ilgtspējīgu un efektīvu zemes resursu izmantošanu, pārvaldību un plānošanu atbilstoši sociālajiem, ekonomiskajiem un klimata pārmaiņu radītajiem izaicinājumiem un pieejamiem cilvēkresursiem un to potenciālu, prasmēm, kompetencēm un dzīves stratēģijām. Projektu iesniegšanas termiņš ir 2020. gada 17. augusts un kopējais budžets 405 000 euro 24 mēnešu īstenošanas periodam no valsts budžeta.

Vairāk Latvijas Zinātnes padomes mājaslapā.


Valsts pētījumu programmā “Covid-19 seku mazināšanai” tiks īstenoti 10 projekti

10-07-2020

Valsts pētījumu programmā „Covid-19 seku mazināšanai" līdz gada beigām tiks īstenoti 10 projekti, kas nodrošinās visu programmas uzdevumu izpildi trīs tematiskajās jomās. Starptautiskie zinātniskie eksperti šiem 10 projektiem piešķīruši augstu novērtējumu - vidējais ekspertīzes konsolidētais vērtējums ir 12,98 no 15 iespējamajiem punktiem. Kopā visās trīs tematiskajās jomās tika iesniegti 15 projektu pieteikumi.

Pēdējā atjaunošana 10-07-2020
Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta locekļu ievērībai!

6-07-2020

Šodien, 6. jūlijā, LZA Prezidijs atbalstīja LZA Senāta priekšsēdētāja v.i. akadēmiķa Tālava Jundža priekšlikumu š.g. rudenī sasaukt četras LZA Senāta sēdes - 15. septembrī, 6. oktobrī, 27. oktobrī un 10. novembrī.

Lasīt tālāk...

Laikraksta “Zinātnes Vēstnesis” pēdējo vasaras numuru aicinām lasīt digitālā formātā

6-07-2020

Šodien, 6. jūlijā, iznācis šīs vasaras pēdējais laikraksta "Zinātnes Vēstnesis' numurs, kas, līdzīgi kā iepriekšējos ārkārtas situācijas apstākļos publicētie, interesentiem pieejams tikai digitālā formātā! Laikraksts lasāms LZA mājaslapā, kā arī atrodams LZA sociālajos tīklos Facebook un Twitter.


Izglītības un zinātnes ministrijas darba aktualitātes zinātnē

2-07-2020

Otrdien, 30. jūnijā, LZA Senāta sēdē klātesošie uzklausīja Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieka Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora Dmitrija Stepanova sniegto pārskatu par Izglītības un zinātnes ministrijas darba aktualitātēm zinātnē: par zinātnes rīcībpolitikas attīstību, par zinātnes politikas ieviesējinstitūciju konsolidāciju, par ZTAI politikas 2020-2017 mērķiem un apakšmērķiem un nozares prioritātēm, kā arī nākotnes vīziju, par pētniecības un attīstības intensitāti un nepieciešamajiem ieguldījumiem, Latvijas zinātnieku produktivitāti un konkurētspēju un zinātniskās darbības rezultātiem. Tika apskatīti programmu Apvārsnis 2020 rezultāti un Apvārsnis Eiropa potenciāls, kā arī cilvēkresursu situācija pētniecībā un zināšanu un tehnoloģiju pārneses un komercializācijas problemātika Latvijā, kā arī jautājumi par atvērto zinātni, zinātnes komunikācijas un integrētās zinātnes komunikācijas sistēmas pilnveide un portāla researchgateLatvia.gov.lv izveide.

D.Stepanovs (IZM). Izglītības un zinātnes ministrijas darba aktualitātes zinātnē (pdf.).


<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 10 - 18 no 612
Powered by Elxis - Open Source CMS