Alvis Hermanis saņem Baltijas Asamblejas balvu mākslā

7-11-2014

Baltijas Asamblejas (BA) balva mākslā šogad piešķirta Jaunā Rīgas teātra režisoram LZA goda loceklim Alvim Hermanim par radošajiem sasniegumiem, uzvedot virkni izrāžu, jo īpaši par lugu “Oblomovs”. 2014.gada BA balvas mākslā, mūzikā un zinātnē, kā arī BA medaļas par nopelniem Baltijas valstu vienotības stiprināšanā un sadarbības veicināšanā 23.oktobrī tika pasniegtas svinīgā ceremonijā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā BA 33.sesijas ietvaros. Balvu literatūrā saņēma igauņu rakstnieks Pēters Sauters (Peeter Sauter) par noveli “Neatstāj mani vienu” (“Ära jäta mind rahule”) (2012).

Savukārt balva zinātnē tika piešķirta habilitētajam profesoram Jozam Vidam Gražulevičam (Juozas Vidas Gražulevičius) no Lietuvas par augstiem sasniegumiem materiālķīmijā un inženierzinātnēs, kā arī par aktīvo sadarbību ar pārējo Baltijas valstu zinātniekiem izpētes projektu izstrādē un īstenošanā.

Tāpat svinīgā ceremonijā tika pasniegtas BA medaļas par īpašiem nopelniem Baltijas valstu vienotības stiprināšanā un sadarbības veicināšanā. BA medaļu saņēma Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš, BA Labklājības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Orlovs un BA Tieslietu un drošības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Ādamsons.

Medaļas tika pasniegtas Igaunijas politiķim, kas pilda ārlietu ministra pienākumus kopš 2005.gada, Urmasam Paetam (Urmas Paet), Igaunijas politiķim, žurnālistam un E–pārvaldes akadēmijas direktoram Hannesam Astokam (Hanness Astok), kā arī vēstures profesoram un Baltijas valstu vēstures ekspertam un pētniekam Sepo Ceterbergam (Seppo Zetterberg).

Medaļas saņēma arī Šauļu universitātes rektora pienākumu izpildītājs Donats Jurgaitis (Donatas Jurgaitis), Lietuvas Lauksaimniecības un mežkopības izpētes centra pārstāvis, Lauksaimniecības institūta direktors Vītauts Ruzgs (Vytautas Ruzgas), kā arī Viļņas universitātes fiziķe Daļa Šatkovkiene (Dalia Šatkovkienė).

Powered by Elxis - Open Source CMS