Cicerona balvu ceremonija 2017

21-11-2017

Trešdien, 22. novembrī plkst. 13 svinīgā ceremonijā Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) 3. stāva zālē tiks pasniegtas ikgadējās Cicerona balvas. Balvu piešķiršanas mērķis ir atzīt un veicināt labas profesionālās komunikācijas nozīmi. Ar Mērfija titulu vienlaikus atzīmē spilgtu neizdarību publisko vēstījumu jomā.

Cicerona balva šogad nonāks pie politologa Ivara Ījaba par politisko koncepciju daudzveidīgu un atraktīvu izgaismojumu, kā arī pie vēsturnieka, Vidzemes Augstskolas rektora Gata Krūmiņa par būtisku ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības vēstures pētniecībā un izvērtējumā. Balvu mediju jomā pasniegs LTV žurnālistei Maijai Amoliņai par augsti kvalitatīvu sniegumu mūzikas žurnālistikā.

Starptautiskās komunikācijas kategorijā Cicerona Goda nosaukumu saņems Ingeborgas von Kleistas vadītā Hamburgas izdevniecība Baltische Briefe (Baltijas vēstules), kuras mēnešraksts jau 70 gadus rūpējas par informatīvās plūsmas apmaiņu starp Vāciju, Latviju un Igauniju, īpaši uzrunājot vācbaltu paaudzes un viņu draugus Baltijā un pasaulē.

Antibalvas Mērfija titula adresāts šoreiz ir ekonomikas politiķu greizi organizētā un sabiedrībai godīgi neizskaidrotā elektrības OIK nodevas ieviešana.

Cicerona/Mērfija balvu kopš 1999. gada pasniedz politiķiem, zinātniekiem, publicistikas un tautsaimniecības praktiķiem par pieņemto lēmumu skaidrojumu sabiedrībai. Laureāti ir bijuši gan ārvalstu līderi, gan izcili Latvijas kultūras un izglītības jomas pārstāvji, žurnālisti, pašvaldību vadītāji. Balvas žūrijas priekšsēdētājs ir Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš, sadarbības partneri - Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte, kuras mājaslapā būs iespējams sekot līdzi ceremonijas tiešraidei.

Papildinformācija:
www.cicerons.lv
Tālr.: 29469999

Powered by Elxis - Open Source CMS