PIE LASĪTĀJIEM NONĀK NACIONĀLĀS ENCIKLOPĒDIJAS DRUKĀTAIS SĒJUMS “LATVIJA”

21-10-2018

18. oktobrī, klātesot augstākajām valsts amatpersonām, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ātrijā tika atvērts Nacionālās enciklopēdijas drukātais sējums "Latvija" - populārzinātniska enciklopēdija latviešu valodā.

LNB izplatītajā paziņojumā teikts, "Nacionālās enciklopēdijas tapšana ir būtiska Latvijas valsts simtgades programmas daļa, veidojot paliekošas vērtības - nozīmīgu zināšanu resursu latviešu valodā. Sējums "Latvija" iekārtots tematiski un tas izceļ plašu faktoloģisko pārskatu par valsti pēc neatkarības atjaunošanas. Izdevuma saturu veido šādas sadaļas: vispārīgas ziņas par valsti, vēsture, daba, kultūra, izglītība, zinātne, valsts iekārta un pārvalde, demogrāfija, tautsaimniecība, veselība, sociālā aizsardzība, komunikācija, grāmatniecība un poligrāfija, reliģija un baznīca, sports, kā arī pielikumi."

Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors - Dr.hist. Valters Ščerbinskis. Sējums "Latvija" no 19. oktobra nopērkams LNB Draugu telpā (1. stāvā) un Jāņa Rozes grāmatnīcās visā Latvijā. Vēlāk arī citās grāmatu tirdzniecības vietās.

2018. gada 18. decembrī darbu sāks Nacionālās enciklopēdijas elektroniskā vietne: www.enciklopedija.lv - plašs un augstticams bezmaksas informācijas resurss latviešu valodā ar iespēju to nemitīgi pilnveidot.

Attēls un papildu informācija - LNB

Pēdējā atjaunošana 21-10-2018
Powered by Elxis - Open Source CMS