LATVIJAS ZINĀTŅU AKADĒMIJAS LIELĀS MEDAĻAS SAŅEM VIJA ZAIGA KLUŠA UN KALVIS TORGĀNS

1-12-2018

LZA Rudens pilnsapulcē, šī gada 29. novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) augstāko apbalvojumu - Lielo medaļu - un Borisa un Ināras Teterevu fonda prēmiju saņēma LZA īstenā locekle Vija Zaiga Kluša un LZA īstenais loceklis Kalvis Torgāns.

Dr.habil.med. Vija Zaiga Kluša Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielo medaļu saņem par radošiem sasniegumiem farmakoloģijas zinātnē, augstākās izglītības jomā un nopelniem Latvijas Zinātņu akadēmijas labā. Dr.habil.iur. Kalvis Torgāns Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielo medaļu saņem par modernas civiltiesību skolas iedibināšanu tiesību zinātnē Latvijā un nozīmīgu ieguldījumu teorētisko atziņu ieviešanā praksē.

Pērn Lielo medaļu un naudas balvas saņēma akadēmiķi Jānis Visvaldis Bārzdiņš un Baiba Rivža. 2016. gadā par LZA Lielās medaļas laureātiem kļuva akadēmiķi Dr.habil.sc.pol., Dr.iur. Tālavs Jundzis un Dr.habil.med. Romāns Lācis, 2015. gadā - Dr.biol. Arvīds Barševskis un Dr.habil.phys. Andris Šternbergs. 2014. gadā par LZA Lielās medaļas laureātiem un pirmajiem Borisa un Ināras Teterevu fonda naudas balvu īpašniekiem kļuva akadēmiķis Dr.habil.philol. Viktors Ivbulis un LZA ārzemju locekle Dr.habil.chem. Regīna Žuka.

Par apbalvojumu

Sadarbības ietvaros no 2014. līdz 2018. gadam Borisa un Ināras Teterevu fonds piecus gadus sniedza atbalstu Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielajai medaļai - augstākajam apbalvojumam, ko LZA piešķir Latvijas un ārvalstu zinātniekiem par izciliem radošiem sasniegumiem.

Ilze Stengrevica, LZA sabiedrisko attiecību speciāliste


LZA Lielās medaļas laureāti, akadēmiķi Vija Zaiga Kluša un Klavis Torgāns

Foto J. Brencis

Powered by Elxis - Open Source CMS