LATVIJAS ZINĀTŅU AKADĒMIJĀ KRISTAPA ZARIŅA DARBU IZSTĀDE "PLASTMASAS GRIEĶI"

11-02-2019

8. februārī pirms apbalvošanas ceremonijas "2018. gada zinātniskie sasniegumi Latvijā" Latvijas Zinātņu akadēmijas otrā stāva izstāžu zālē notika gleznotāja Kristapa Zariņa darbu izstādes atklāšana.

Autora komentārs par mūsdienu mākslas ainu: "Laikmeta zīme - krāsa kā informācija, kas ilustrē figuratīvo vidi. Foto kā primārais uztveres vērojums. Kompozīcija kā turpinājums telefonā sakrātiem attēliem. Naratīvs jeb vēstījums - maksimāli primitīvs un vienā slānī. Formāts - vai nu ziloņaini liels vai skudriski sīks, no kā veidojas pūznis. Tehniskajam risinājumam nav nozīmes, bet svarīgi, lai grūti nolasāms un neatšifrējams.

Grieķi un domāšanas sākums. Domas skaidrība un vispārinājums. Domāšanas ceļabiedri ir vizuālā tēlainība, kura daļēji apliecina telpas un formas izzināšanu.

Ja laikmetīgie filosofi atgriežas pie šūpuļa - antīkās domas analīzes -, tad saprotami, ka, izmantojot antīkās mākslas nospiedumus, ir jautri runāt par esošo mirkli. Esošais mirklis un Ķīnas produkcija. Apskatiet sava apģērba ražotāja zīmes. Ir grūti izvairīties no atdarinājuma spiediena, un nevajag arī."

Kopš 2017. gada Kristaps Zariņš ir Latvijas Mākslas akadēmijas rektors. Beidzis LMA Glezniecības nodaļu (1986). Kopš 1994. gada - LMA profesors, no 2007. līdz 2017. gadam bijis LMA prorektors. Sarīkojis vairāk nekā 20 personālizstādes un piedalījies grupu izstādēs Latvijā un daudzviet ārzemēs. Kristapa Zariņa darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzejā, Latvijas Mākslinieku savienībā, Mākslas Fondā (Maskava, Krievija), Dinas un Jāņa Zuzānu mākslas kolekcijā, Swedbank mākslas kolekcijā u. c. publiskās kolekcijās.

Izstāde būs aplūkojama līdz 15. martam.

Laura Ozola,
Latvijas Mākslas akadēmijas
Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja 

Foto - I. Boldāne-Zeļenkova

Powered by Elxis - Open Source CMS