LATVIJAS UN IGAUNIJAS ĀRLIETU MINISTRIJU VALODU BALVU PIEŠĶIR LATVIEŠU DZEJNIEKAM UN ATDZEJOTĀJAM LZA GODA LOCEKLIM GUNTARAM GODIŅAM

18-04-2019

2019. gada 10. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Igaunijas ārlietu ministru Svenu Mikseru (Sven Mikser) Igaunijas galvaspilsētā Tallinā pasniedza ikgadējo Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvu. Par igauņu eposa "Kalevdēls" tulkojumu latviešu valodā šogad Valodu balva tika pasniegta dzejniekam un atdzejotājam Guntaram Godiņam.

"Man ir patiess gods šodien, kad Tallinā valsts vizītē viesojas Latvijas Valsts prezidents, piedalīties arī mūsu brīnišķīgās tradīcijas - Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvas pasniegšanas ceremonijā. Šai Valodu balvai ir liela nozīme abu valstu literatūras un akadēmisko pētījumu popularizēšanā, tā ir arī iespēja novērtēt mūsu mācībspēku un tulkotāju lomu starpvalstu attiecību veicināšanā. Vēlos pateikties šī gada Valodu balvas nominantiem par nozīmīgajiem tulkojumiem un ieguldījumu valodu popularizēšanā," sacīja Latvijas ārlietu ministrs.

E. Rinkēvičs klātesošiem atzīmēja, ka Guntara Godiņa paveiktais darbs ir nozīmīga un paliekoša dāvana Latvijas un Igaunijas simtgadē. "Varam apbrīnot tulkotāja valodas meistarību, radot unikālu atdzejojumu gandrīz 90 gadus pēc pirmā izdevuma latviešu valodā. Guntars Godiņš ir veicis milzīgu izpēti, tai skaitā radot daudz jaunu latviešu jaunvārdu. Eposs "Kalevdēls" ir igauņu kultūras vizītkarte, kas ir nozīmīgs notikums arī latviešu valodai un kultūrai," pauda ministrs.

Powered by Elxis - Open Source CMS