SVEICAM!

10-01-2009

Rīga, 2009. gada 4. janvārī

Akadēmiķim Tālim Milleram

Dārgais jubilār! Sveicot Jūs, apbrīnojam laika skrējienu, kurš devis mums laimi un gandarījumu strādāt kopā ar Jums un izzināt Jūsu rakstura īpašības.

Vispirms Jūs raksturo pamatīgums, kurš ielikts šūpulī inteliģentā, progresīvā zemnieku sētā. Tādā, kas kalpo par paraugu izpratnei par latviešu zemnieka spēju pastāvēt cīņā ar vēstures apstākļiem. Ar dziļu cieņu mēs uztveram Jūsu goddevību pret savu skolu un skolotājiem. Jūs esat pirmais akadēmiķis, kurš ierosinājis pie skolas uzcelt pieminekli Skolotājam. Jūs esat to izdarījis savos rakstos un attieksmē.

Bērnības un jaunības rūdījums ļāva Jums saskatīt inovatīvas zinātnes iespējas un īstenot tās. Vadot Latvijas Zinātņu akadēmiju sarežģītā laikā, Jūs pratāt saglabāt labāko tās organizācijā. Jūs rūpējāties par to, lai Augstceltnē būtu radoša un sirsnīga atmosfēra akadēmiķu diskusijām un laba, ar prezidenta rūpēm veidota pievilcīga darba vieta darbiniekiem. Jūsu aizgādībā nostiprinājās LZA Fonds.

Par Jūsu ģimeniskuma izjūtu var apskaust Irēnas kundzi un visus Jūsu mīļos. Un par lielo aizrautību – ceļošanu – un krāsainajiem iespaidu stāstiem par pieredzēto arī.

Godātais Millera kungs! Pateicoties par mums doto iespēju baudīt Jūsu personības harizmu, sakām: daudz baltu dieniņu! Veselībā, enerģijā un spēkā!

Patiesi, no sirds

Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Juris Ekmanis
LZA Senāta priekšsēdētājs
Jānis Stradiņš
LZA ģenerālsekretārs Valdis Kampars
LZA viceprezidents Tālavs Jundzis
LZA ĶBMZ priekšsēdētājs Raimonds Valters
LZA FTZN priekšsēdētājs Juris Jansons
LZA HSZN priekšsēdētāja Ilga Jansone

Pēdējā atjaunošana 10-01-2009
Powered by Elxis - Open Source CMS