IZSLUDINĀTS IKGADĒJAIS KONKURSS "DESMIT GADA ZINĀTNISKIE SASNIEGUMI LATVIJĀ"

24-10-2019

Ar Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Prezidija 2019. gada 14. oktobra lēmumu tiek izsludināts ikgadējais konkurss "Desmit gada zinātniskie sasniegumi Latvijā".

Pieteikumus konkursam ir tiesīgi iesniegt Izglītības un zinātnes ministrijas Zinātnisko institūciju reģistrā esošie zinātniskie institūti, universitātes, augstskolas, universitāšu fakultātes, kā arī LZA īstenie locekļi.

Pieteikumi nosūtāmi uz e-pasta adresi no š.g. 1. novembra līdz 6. decembrim plkst. 15.00. Saņemtie pieteikumi tiks izvērtēti līdz š.g. 20. decembrim, bet līdz decembra beigām LZA Prezidijs apstiprinās gada nozīmīgāko zinātnes sasniegumu desmitniekā iekļuvušos pieteikumus.

Pieteikums konkursam sastāv no publicējamās daļas, kas ietver darba nosaukumu, institūta nosaukumu un sasnieguma raksturojumu, kas uzrakstīts plašam interesentu lokam saprotamā veidā, un nepārsniedz 800 rakstāmzīmes. Nepublicējamā pieteikuma daļa var būt veidota kā īsa anotācija ar papildu informāciju par darba saturu un tā atspoguļojumu zinātniskajā literatūrā, patentos, monogrāfijās un citur.

Gada nozīmīgākie sasniegumi tiek iedalīti teorētiskās zinātnes un lietišķās zinātnes sasniegumos. LZA Prezidijam ir tiesības izņēmuma kārtā iekļaut gada nozīmīgāko sasniegumu sarakstā vairāk nekā desmit darbus, ja pēdējie divi vai trīs no tiem tiek novērtēti vienādi, kā arī piešķirt atzinības rakstus.

Vairāk par konkursu un tā laureātiem sk. LZA mājaslapā.

Informācija:

Alma Edžiņa, LZA Senāta zinātniskā sekretāre
Tālr. +371 67223931; E-pasts.

Powered by Elxis - Open Source CMS