RSU – 25 PASAULES LABĀKO UNIVERSITĀŠU VIDŪ U–MULTIRANK ZINĀTNISKO PUBLIKĀCIJU PIEEJAMĪBAS RANGĀ

4-07-2020

Š.g. 9. jūnijā, publicētajā starptautiskajā augstskolu reitingā U-Multirank Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) pētniecības sadaļā par atvērtās piekļuves publikācijām (Open Access) ir ierindota 25 pasaules labāko universitāšu vidū.

Kopumā RSU saņēmusi septiņus augstākos vērtējumus "A", un tas ir būtiski labāks rezultāts nekā pirms gada. Visvairāk augstāko vērtējumu - trīs "A" - RSU saņēmusi reģionālās iesaistes jomā, kurā vērtētas bakalaura un maģistra programmu absolventu nodarbinātības iespējas reģionā, kā arī publikāciju īpatsvars ar līdzautoriem no reģiona.

Arī citās U-Multirank snieguma novērtēšanas jomās RSU ir saņēmusi vērtējumu "A" - piemēram, pētniecībā (divi). Šajās jomās tika vērtēti radošo darbību rezultāti un publikāciju pieejamība atvērtas piekļuves žurnālos.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu RSU izdevies sasniegt būtisku uzlabojumu vienā no starptautiskās ievirzes rādītājiem, kur vērtējums "A" saņemts par ārvalstu akadēmiskā personāla augsto īpatsvaru. Ievērojami auguši rezultāti arī rādītājā Zināšanu nodošana, kur vērtējums "A" saņemts par starptautiskajos patentos citētajām publikācijām.

Labi rezultāti sasniegti arī sadaļā Mācīšana un mācīšanās, kur otrais labākais "B" (labi) vērtējums saņemts, piemēram, maģistra programmās - par absolvēšanas rādītāju, bet bakalaura programmās - par studiju absolvēšanu atvēlētajā laikā. Kopumā reitingā tiek vērtēts vairāk nekā 30 kritēriju piecās snieguma jomās.

U-Multirank izmanto atšķirīgu pieeju salīdzinājumā ar citiem globālajiem augstskolu reitingiem. Tam ir daudzdimensionāla pieeja un augstskolu sniegums tiek salīdzināts piecās jomās, ņemot vērā dažādus to darbības aspektus. Galvenā uzmanība reitingā tiek pievērsta lietotāju vajadzībām, līdz ar to ikvienam interesentam tiek piedāvāts lielākais pielāgojamais tiešsaistes rīks, kurā iespējams salīdzināt augstskolu sniegumu ne vien pētniecībā, bet arī tādās augstākai izglītībai būtiskās darbības jomās kā mācīšana un mācīšanās, zināšanu nodošana, starptautiskā ievirze un reģionālā iesaiste.

Šogad tika publicēts septītais un līdz šim lielākais U-Multirank starptautiskais augstskolu reitinga izdevums. Tajā piedalījās ap 1800 universitāšu no 92 valstīm. Šāgada U-Multirank reitinga izdevumā no Latvijas iekļautas 20 augstskolas, kas ir par divām augstskolām vairāk nekā 2019. gadā.

Plašāk par RSU novērtējumu: https://www.umultirank.org/study-at/riga-stradins-university-rankings/

Avots: RSU

Powered by Elxis - Open Source CMS