IZSLUDINĀTA PIETEIKŠANĀS ES KULTŪRAS MANTOJUMA BALVAI EUROPA NOSTRA

4-07-2020

Eiropas Komisijas ir izsludinājusi pieteikšanos ikgadējai Eiropas Savienības kultūras mantojuma balvai Europa Nostra, kas ir Eiropas augstākais apbalvojums kultūras mantojuma jomā. Balvu pasniedz par kultūras mantojuma saglabāšanu, izpēti, pašaizliedzīgu profesionāļu un brīvprātīgo darbu, kā arī par izglītības, apmācības un izpratnes veicināšanu.

Ar balvu novērtē arhitektu, amatnieku, kultūras mantojuma speciālistu, brīvprātīgo, skolu, vietējo kopienu, pētnieku un mediju izcilu un pašaizliedzīgu darbu. Balvas piešķiršana veicina kultūras mantojuma objektu atpazīstamību, palielina apmeklētāju skaitu un iespējas saņemt papildus investīcijas projektu īstenošanai. Balvu reizi gadā piešķir četrās kategorijās:

  • kultūras mantojuma saglabāšana
  • izpēte
  • pašaizliedzīgs profesionāļu un brīvprātīgais darbs
  • apmācības un izpratnes veicināšana.


Šajā konkursā balvas plānots pasniegt 30 projektiem, no tiem 4 uzvarētāji saņems Grand Prix balvu - 10 000 eiro. Viens no laureātiem tiešsaistes balsojumā saņems publikas simpātiju balvu.

Pieteikumus var iesniegt līdz 2020. gada 1. oktobrim konkursa mājaslapā.

Plašāka informācija un pieteikšanās Europa Nostra mājaslapā.

9. jūlijā notiks vebinārs, kurā Europa Nostra programmas pārstāvji izklāstīs informāciju par pieteikuma aizpildīšanas kārtību. Pieteikšanās vebināram līdz 8. jūlijam tiešsaistē.

Eiropas Savienības kultūras mantojuma un Europa Nostra balvas piešķiršanu rīko organizācija Europa Nostra un Eiropas Komisija. Europa Nostra ir nevalstiskā organizācija, kura darbojas kultūras mantojuma labā, lai saglabātu Eiropas kultūras mantojumu šai un nākamajām paaudzēm. Balvas norisi atbalsta Eiropas Savienības programma Radošā Eiropa un Apvārsnis 2020.

Avots: VIAA

Powered by Elxis - Open Source CMS