LNZN un LLMZA Lauku skates

21-07-2020

LNZN un LLMZA Lauku skates: LLU Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centrā

LLU Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centrā 7. jūlijā veiksmīgi noritēja ikgadējā lauku skate. Lauku skate šādā formātā Stendes pētniecības centrā notika pirmo reizi, kas sastāvēja no īsas teorētiskās ievaddaļas, iepazīšanās ar laboratoriju un jauno siltumnīcu, brīva pārvietošanās pa apskates objektiem orientējoties pēc kartes, mājražotāju tirdziņš un nodarbības bērniem. Kopā Stendes pētniecības centrā viesojās ap 110 apmeklētāju.

Lauku dienu ietvaros tika izrādīta ļoti liela interese par izmēģinājumu tehniku, apmeklētājiem bija iespēja ne tikai aplūkot, bet arī pašiem iekāpt tehnikā. Ikdienā šādu tehniku var apskatīt reti. Bērniem un viņu vecākiem bija prieks par aktivitātēm pašiem mazākajiem apmeklētājiem, kuri varēja izstaigāt baskāju taku, pagatavot paši savus slaimus un mazas glezniņas.

Z.Jansone īsumā informēja apmeklētājus par to, kas ir paredzēts jaunajās siltumnīcās un kādi ir nākotnes plāni.

Vairāk informācija: https://www.arei.lv/lv/raksts/2020-07-13/veiksmigi-aizritejusas-ikgadejas-lauku-dienas-stende

Foto: Dainis Lapiņš

 

  

II

LNZN un LLMZA Lauku skates: LLU Zemkopības institūtā Skrīveros

Lietainajā piektdienā 10. jūlijā notika LLU Zemkopības institūta organizētā iepazīšanās ar darbības rezultātiem un lauka izmēģinājumu apskate Skrīveros. Paldies Skrīveru zinātniekiem un viņu sadarbības partneriem par uzņemšanu un Lietus mākoņu radītā noskaņojuma kliedēšanu.

Foto: Dainis Lapiņš 

 
III

LNZN un LLMZA Lauku skates: LLU Agroresursu un ekonomikas institūts Viļānu daļā

LLU Agroresursu un ekonomikas institūtā Viļānos 14. jūlijā notika lauku izmēģinājumu skate. Viļānos, Latgales lauksaimniecības zinātnes eksperimentālo darbu centrā daudzos, labi sakoptos lauka izmēģinājumos dominēja arī Latvijā, Viļānos izaudzētā linu šķirne 'Vilani'.

Vairāk informācija: https://www.arei.lv/lv/raksts/2020-07-15/lauku-skate-agroresursu-un-ekonomikas-instituts-vilanu-dala

Foto: Dainis Lapiņš

 

  

IV

LNZN un LLMZA Lauku skates: LLU Dārzkopības institūtā Dobelē

Ar informāciju un arī foto mirkļiem bagāta bija izmēģinājumu un laboratoriju apskate Dārzkopības institūtā 17. jūlijā. Paldies Dārzkopības institūta kolēģiem par sirsnīgo uzņemšanu un bagātīgo informāciju.

Foto: Dainis Lapiņš


 

  

LNZN un LLMZA Lauku skate: LLU Tehniskās fakultātes Ulbrokas zinātnes centrā

20. jūlijā notika lauku skate LLU Tehniskās fakultātes Spēkratu institūtā Alternatīvo degvielu zinātniskā laboratorijā un atskaitē par Ulbrokas zinātnes centra darbību. Paldies par uzņemšanu un pasākuma organizāciju.

Foto: Dainis Lapiņš

 

 

Pēdējā atjaunošana 21-07-2020
Powered by Elxis - Open Source CMS